تبلیغات
**مقالات روانشناسی** - چطور مرد زندگی تان را درک کنید و صحبت های او را بشنوید؟

چهارشنبه 22 دی 1389  11:55 ق.ظ    ویرایش: - -
نوع مطلب: مقالات زناشویی ،

معمولا هنگامی که برای همسر زندگی یا نامزدتان کاری را انجام می دهید ، پیش بینی می کنید که او فلان واکنش را در برابر کاری که برای او انجام دهید نشان دهد ، اما حدس شما اشتباه از آب در می آید و او رفتاری درست برعکس را انجام می دهد .
شما واقعا دوست دارید که مرد زندگی تان را درک کنید اما متاسفانه حدس هایی که در رابطه با رفتار ، احساس ، صحبت های بعدی او دارید نادرست می باشد .
معمولا رفتار خانم های را به علت بالا بودن احساساتشان می توان به راحتی متوجه شد اما فهمیدن احساسات آقایان کمی مشکل تر است ، شما کاملا حق دارید که بخواهید مرد زندگی تان را بهتر درک کنید ، اگر شما نیز چنین مشکلی را با مرد زندگی تان دارید خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم :
۱) برای اینگه بتوانید مرد زندگی تان را از درون بشناسید و از احساسات واقعی او سر در بیاورید باید با او صحبت کنید ، تا احساساتی را که در اعماق قلب خود پنهان کرده است را برای شما تعریف کند.
۲) در مورد مطالب مختلف با او صحبت کنید تا عقاید ، نظر های ، ایده های ، احساسات او را متوجه شوید ، این گار شما حسن دیگری نیز دارد و علاوه بر آن همسرتان را عادت می دهید که در مورد احساساتش با شما صحبت کند .
۳) سعی کنید حالات منفی و مثبت شخصیت همسرتان را بشناسید تا راحت تر بتواتید به او نزدیک شوید .
۴) در تمام لحظه های زندگی تان به همسرتان احترام بگذارید حتی در مواقعی که با یکدیگر نزاع دارید ، هرگز به یکدیگر توهین نکنید .
۵) اعمالی که باعث عصبانیت او می شود را انجام ندهید تا بتواتید به او نزدیک شوید و در عوض کارهایی که تمایل دارد را برای او انجام دهید .
۶) مسئله ی که فوق العاده اهمیت دارد این است که خانم ها معمولا اصل و اساس زندگی را فراموش می کنند این جمله به چه معناست ؟
بدین معنا می باشد که در قرن حاضر که به قرن پیشرفت و فناوری شناخته شده است ، به تبع آن ، تمام بشریت خواهان پیشرفت های شان در این عرصه می باشند و خانم ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و با تلاش های بی سابقه شان ثابت کرده اند که از جنس مخالف خود کمتری که ندارند هیچ شاید ار مردان نیز برتر باشند . خانم ها نیز مستقل ، با انرژی ، نیرومند بودن شان را در زمینه های مختلف کاری به اثبات رسانده اند .
اما خیلی از این خانم های که در اجتماع و شغلشان موفق ظاهر شده اند ، در زندگی زناشویی و شخصی شان دچار مشکل های عدیده ای هستند ، نمی توانند مشکلات زندگی شان را به راحتی مشگلات کاری شان حل و فصل نمایند ، بدین ترتیب کم کم از مردان زندگی شان دور می شوند و هر روز در کار و شغل اجتماعی شان بیشتر غرق می شوند . به مرور مسائل و مشکلات ظاهر می شوند.
مسائلی که باید به آنها بپردازید به ترتیب زیر می باشد :
▪ خانم ها ممکن است مردان زندگی شان در دو زمان فراموش کنند، ابتدا زمانی است که جای همسر و کارشان جا به جا شود سپس زمانی است که با ورود فرزند به زندگی شان ، فرزند را جایگزین پدرش کنند شما نباید هرگز این اشتباه را مرتکب شوید .
▪ به نیازهای جنسی همسرتان نیز اهمیت بدهید .
▪ برای او ارزش قائل شوید بخصوص در جمع های خانوادگی تان . با انجام کارها و توصیه های گفته شده می توانید مردان زندگی تان را بیش از پیش و بهتر از سابق بشناسید .
منبع: پزشکان بدون مرز

   


نظرات()   

**مقالات روانشناسی**

****زندگی سالم****